Przed nami kolejna debata prezydencka, którą trzeba obejrzeć. Choć z dużym prawdopodobieństwem można przewidzieć jej przebieg, to i tak zgromadzi przed ekranami sporą widownię. Choć taka debata w polskich realiach nic nowego nie wnosi i nic w sympatiach politycznych nie zmienia, to widzowie wciąż mają nadzieję, że może tym razem zostaną zaskoczeni. Będziemy relacjonować jej przebieg na żywo dla naszych Czytelników.

Poprzednia debata prezydencka odbyła się 6 maja. Udział w niej wzięło 10 kandydatów, jednak termin wyborów uległ zmianie. Przepisy nakazują zatem, aby przeprowadzona została kolejna debata. Pierwszą na antenie Telewizji Polskiej obejrzało 4,6 miliona widzów. Nowy termin debaty w TVP został ustalony na 17 czerwca. Debata potrwa 70 minut i zostanie zorganizowana z zachowaniem wszelkich środków bezpieczeństwa wynikających z trwającej pandemii koronawirusa.

Do udziału w debacie zaproszeni zostali wszyscy kandydaci startujący w wyścigu o fotel prezydenta RP. Póki co, żaden ze sztabów nie poinformował, jakoby któryś z polityków nie planował przybycia do stacji Telewizji Polskiej. Oznacza to, że w debacie wezmą udział: Andrzej Duda, kandydat Koalicji Obywatelskiej Rafał Trzaskowski, kandydat niezależny Szymon Hołownia, kandydat Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz , kandydat Konfederacji Krzysztof Bosak, kandydat Lewicy Robert Biedroń, kandydat bezpartyjny Paweł Tanajno, kandydat Federacji dla Rzeczypospolitej Marek Jakubiak, kandydat Kongresu Nowej Prawicy Stanisław Żółtek oraz kandydat Ruchu Prawdziwa Europa Mirosław Piotrowski.