Koronawirus nie przeszkadza w tworzeniu. Artyści malarze skorzystali z poluzowania obostrzeń epidemicznych i z płótnami oraz sztalugami pod pachą ruszyli w plener. Od czwartku w Świnoujściu-Karsiborzu artyści plastycy oraz artyści amatorzy utrwalają piękno tej nieodkrytej do końca i tajemniczej wyspy, która potrafi zaskoczyć dzikością przyrody oraz  oryginalną architekturą sakralną.

Wyspa od wielu lat jest natchnieniem i wyzwaniem dla fotografików, malarzy i grafików, którzy wielokrotnie utrwalali jej piękno.

Z inicjatywy MDK Świnoujście Filia Warszów, oraz Gminnego Centrum Kultury i Sportu w Wolinie zorganizowano plener malarski, w którym biorą udział artyści plastycy, na co dzień współpracujący z tymi placówkami. Prace powstają w różnych technikach: obrazów olejnych i akrylowych oraz grafik.

Hasło tegorocznego letniego pleneru malarskiego to „Dwie Wyspy” albowiem zakłada on również tworzenie prac na drugiej z wysp – Wyspie Wolin. Artyści spotkają się ponownie na przełomie lipca i sierpnia utrwalając zakątki Wyspy i miasta Wolin.

Poplenerowa wystawa prac odbędzie się w sierpniu w Świnoujściu i Wolinie. 

Foto: Andrzej Wiśniewski
Tekst: Andrzej Wiśniewski oraz Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie