DSC02694Niecały miesiąc po wizycie delegacji Dziwnowa w Sosnowcu i odsłonięciu na jednym ze skwerów symbolicznej dziwnowskiej kotwicy, prezydent Sosnowca w towarzystwie burmistrza Dziwnowa odsłonił dar mieszkańców Sosnowca dla Dziwnowa – dwa wagony kopalniane na „skwerze przyjaźni”.

DSC02684

– Niedawno dokonaliśmy podobnego aktu w centrum Sosnowca. Dziś odsłaniamy wózki kopalniane w centrum Dziwnowa. Cieszę się, że ta umowa partnerska pomiędzy miastami żyje. Odbywamy spotkania, wymieniamy młodzież – bardzo mnie to cieszy. Do Dziwnowa od zawsze przyjeżdżało wiele ludzi z Sosnowca i mamy nadzieję, że będzie ich jeszcze więcej – powiedział Grzegorz Jóźwiak.

DSC02685

– Cieszę się z tego zdarzenia to bardzo szczególny dzień. Dwa wagoniki to w zasadzie tylko symbol czasów ciężkiego przemysłu. Miasto Sosnowiec to miasto usług i miasto turystów. Chcemy aby mieszkańcy przyjeżdżali do Dziwnowa i się poznawali. Cieszę się, że w tak ważnym miejscu znajdzie symbol Zagłębia Dąbrowskiego – podkreślał Prezydent Sosnowca.

DSC02686

Jeszcze dziś o godzinie 18.00 w marinie sezonowej na Wybrzeżu Kościuszkowskim wystąpią zespoły z Sosnowca – “I to się ceni”, “Muzykanci”, “Animators”.

DSC02702