Lidl poinformował o przedłużeniu godzin otwarcia sklepów. Niektóre z nich mają być czynne całą dobę. Wcześniej godziny otwarcia zmieniły Biedronka oraz Kaufland.

Od czwartku w sklepach spożywczych, aptekach, drogeriach i placówkach pocztowych powróciły tak zwane godziny dla seniorów. Oznacza to, że od poniedziałku do piątku w tych punktach w godzinach 10-12 będą obsługiwane wyłącznie osoby powyżej 60. roku życia.

Premier Mateusz Morawiecki zapowiedział także, że od najbliższej soboty zostaną wprowadzone limity osób w sklepach. Ograniczenia będą dotyczyły placówek w strefie czerwonej. Limit będzie wynosił 5 osób na jedną kasę.

Na nowe obostrzenia zareagowali przedstawiciele Lidl Polska. W czwartek przedstawiciele sieci poinformowali o wydłużeniu godzin otwarcia sklepów. „Wydłużyliśmy godziny otwarcia wszystkich sklepów Lidl. Wybrane sklepy czynne nawet całą dobę” – czytamy w informacji zamieszczonej na stronie sieci.

Wcześniej o zmianach godzin otwarcia poinformował nas również Kaufland. „Chcąc umożliwić klientom robienie zakupów także w godzinach późnowieczornych, w ostatnim czasie podjęliśmy decyzję o wydłużeniu godzin funkcjonowania większości sklepów Kaufland, które po zmianie są otwarte w godz. 6-23” – czytamy w odpowiedzi przesłanej przez biuro prasowe Kaufland Polska Markety.

Na zmiany zdecydowała się również Biedronka. Od soboty cała Polska znajduje się w żółtej strefie z wyjątkiem powiatów i miast, które są w czerwonej strefie z surowszymi restrykcjami. W związku z tym Biedronka zdecydowała o wydłużeniu godzin otwarcia placówek od minionego weekendu. Jak mogliśmy przeczytać w komunikacie, od soboty ponad 40 sklepów w całej Polsce działa całodobowo, a około 650 – do 23.30.

Zgodnie z zapewnieniami przedstawicieli sieci w najbliższych dniach wydłużenie godzin pracy miało dotyczyć kolejnych placówek. Według przedstawicieli sieci Biedronka „wydłużenie godzin otwarcia sklepów wpłynie na mniejszą liczbę klientów w jednym momencie, co zwiększy bezpieczeństwo zakupów zarówno dla klientów, jak i pracowników”.