Osoby, które przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dopisały się do spisu wyborców w innych miejscowościach, niż zazwyczaj głosują, również w drugiej turze będą tam dopisani – podał resort cyfryzacji w środę w komunikacie.

Resort poinformował, że 389 616 osób przed pierwszą turą wyborów prezydenckich dopisało się online do spisu wyborców w innych miejscowościach, niż zazwyczaj głosują. „Nie wszyscy zdają sobie sprawę, że w drugiej turze również będą tam dopisani” – podało Ministerstwo. MC wskazało, że wszystkie te osoby w najbliższych dniach dostaną SMSy i maile z odpowiednią informacją z Krajowego Biura Wyborczego.

Resort poinformował, że szczegółowych informacji w tym zakresie udziela Krajowe Biuro Wyborcze. „Krajowe Biuro Wyborcze przypomina, że do spisu wyborców można dopisać się tylko 1 raz. Jeśli dopisałeś się przed I turą – nie możesz dopisać się do innego spisu przed II turą. Jeśli chcesz głosować w innym miejscu, weź zaświadczenie o prawie do głosowania w urzędzie, w którym jesteś już dopisany do spisu wyborców” – wedle MC SMSy o takiej treści wkrótce trafią do pierwszych osób.

„E-usługa umożliwiająca dopisanie się do spisu wyborców będzie aktywna do wtorku 7 lipca 2020 r. do godz. 23.59” – napisano w komunikacie. „Mogą z niej skorzystać osoby, które w pierwszej turze głosowały w miejscu swojego stałego pobytu, natomiast w drugiej chciałyby zagłosować poza nim” – dodano.