– Tędy nie da się już normalnie przejechać – grzmi jeden z naszych Czytelników opisując stan drogi prowadzącej z Górek do Płastkowa (gm. Kamień Pomorski). Choć samorząd dwukrotnie ogłaszał zapytanie ofertowe, to kwoty potencjalnych wykonawców przewyższały zabezpieczone przez Gminę fundusze.

Droga z Górek do Płastkowa miała zostać zrobiona tymczasem wygląda jak ser szwajcarski jest w opłakanym stanie! Czy w gminie zapomnieli o tej drodze? Tędy nie da się już normalnie przejechać, to jest skandal. Tą drogą w momencie gdy nie ma zdalnego nauczania są dowożone dzieci do szkoły! Już niejednokrotnie przez próby omijania dziur auta lądowały w rowie – mówi jeden z Czytelników.

Gmina Kamień Pomorski dwukrotnie ogłaszała zapytanie ofertowe w poszukiwaniu wykonawców, którzy podjęliby się naprawy. Jak mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło, problem leży w tym że oferty które wpływały do urzędu przekraczały zabezpieczoną kwotę.

Oczywiście pamiętamy o tej inwestycji. Dwukrotnie ogłaszaliśmy już na nią zapytanie ofertowe, niestety bezskutecznie. Mogę jednak zapewnić, że w przyszłorocznym budżecie zostanie zabezpieczona na ten cel właściwa kwota – mówi Burmistrz Stanisław Kuryłło.