Palicie papierosy? Wyrzucacie je na ulicy? Zdarza się Wam zaśmiecać otoczenie? W takim razie warto poświęcić chwilę, aby to przeczytać. Na adres naszej redakcji otrzymaliśmy nietypowego maila. Jedna z mieszkanek Kamienia Pomorskiego radzi. – Sprzątajmy po sobie! Szczególnie zanim zaczniecie zwracać uwagę innym.

Niestety zachowałam się niekulturalnie i aspołecznie. Paliłam papierosa przy fosie i nie miałam dobrego dnia. Zwykle nie śmiecę – wręcz sprzątam po innych, np.w lesie, na plaży, ale tym razem rzuciłam niedopałek i pewna Pani, mieszkanka Kamienia Pomorskiego zwróciła mi uwagę. Odpowiedziałam niegrzecznie i odjechałam – relacjonuje nasza Czytelniczka.

Mieszkanka Kamienia podkreśla, ze sama zwraca uwagę turystom śmiecącym na plaży czy w innych miejscach i zawsze spotyka się z niegrzecznymi odpowiedziami. – Zrozumiałam że zły dzień nie powinien ujmować nam kultury osobistej. Po 3 minutach byłam na miejscu zdarzenia i wyzbierałam kilkadziesiąt niedopałków. Chciała bym podziękować tej Pani za to że już nigdy po tej sytuacji nie dam złego przykładu. Nawet gdyby ta Pani miała tego nie przeczytać, być może mieszkańcy naszego miasta zreflektują się w porę że zamiast zwracać uwagę turystom, niech zaczną od siebie – kończy Pani Magda.

Sprzątacie po sobie?