DSC02833

Za sprawą naszych Czytelników wraca temat chodnika łączącego Dziwnów z Międzywodziem. – Chciałabym się zapytać w jaki sposób można wpłynąć na realizację takiej inwestycji z budżetu województwa? Chodnik jest w stanie opłakanym, ciężko jechać tam z wózkiem i łatwo się potknąć – pisze w mailu do naszej redakcji Pani Justyna.

Chodnik znajduje się w ciągu drogi wojewódzkiej nr 102. – Czy gazeta, portal bądź obywatele mogą w jakiś sposób zainicjować proces remontu? Dodam, że mam mieszkanie w Międzywodziu, w którym spędzam tylko weekendy, ale remont chodnika poprawiłby standard i bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów na tym odcinku – stwierdza nasza Czytelniczka.

Pani Justyna dodaje, że rowerzyści często jeżdżą ulicą, narażając własne życie. – Gdyby zmieniono chodnik na trasę pieszo- rowerową można by uniknąć wielu niebezpiecznych sytuacji i problemów z wyprzedzaniem – stwierdza.

Z pytaniem o remont zwróciliśmy się do władz Zachodniopomorskie Zarządu Dróg Wojewódzkich. Po otrzymaniu odpowiedzi wrócimy do tematu.