Słoneczna aura zachęca do wyjazdu poza miasto. Niektórzy będą chcieli pospacerować w lesie, inni pojadą nad wodę, inni spędzą majówkę na działce. Policjanci zwracać będą również uwagę na korzystanie przez użytkowników pojazdów z pasów bezpieczeństwa, a także właściwe przewożenie dzieci w pojazdach.

– Nie ma zakazu przemieszczania się – tłumaczy st. post. Kamil Zwierzchowski ze świnoujskiej policji. – Policjanci będą jednak sprawdzać, czy zakrywamy usta i nos, a także zachowujemy bezpieczną odległość. Nie zapominajmy także o bezpieczeństwie i przepisach panujących na naszych drogach. W trosce o bezpieczeństwo uczestników ruchu drogowego policjanci będą egzekwować od kierujących pojazdami m.in. przestrzegania ograniczeń prędkości i właściwego zachowania wobec niechronionych uczestników ruchu – dodaje policjant.

Przypominamy i apelujemy o przestrzeganie wciąż obowiązujących ograniczeń. Najważniejsze obecnie obowiązujące zasady bezpieczeństwa: zachowanie 2-metrowej odległości w przestrzeni publicznej od innych, obowiązkowe zasłanianie nosa i ust w miejscach publicznych.

Wojtek Basałygo
swinoujskie.info