Przywrócenie części ograniczeń korownawirusowych jest już pewne – ustalili dziennikarze RMF FM. W kancelarii premiera spotyka się Rządowy Zespół Zarządzania Kryzysowego. Swoją decyzję rząd ma ogłosić w połowie tygodnia.

Rozważane jest przede wszystkim zamknięcie stoków narciarskich oraz być może ponowne zamknięcie części infrastruktury sportowej. Oprócz tego rząd ma przymknąć nasze granice – zwłaszcza południowe. Ich przekraczanie będzie możliwe tylko dla osób z testem na koronawirusa. Inaczej konieczna będzie kwarantanna.

Przywracanie ograniczeń jest koniecznością, bo jak wynika z rządowych analiz, czeka nas miesiąc ciągłego wzrostu liczby zakażeń. Szczyt spodziewany jest na przełomie marca i kwietnia. Przywracanie obostrzeń koronawirusowych najprawdopodobniej nie będzie obejmowało hoteli.

Najbliższego luzowania ograniczeń koronawirusowych należy się spodziewać dopiero w połowie kwietnia. Dopiero wtedy o otwieraniu się mogą myśleć restauratorzy i właściciele siłowni. Tak wynika z analiz Ministerstwa Zdrowia.