Z reguły zapełnia się w przeciągu tygodnia. Znajdujące się w nim nakrętki mogą nieść pomóc potrzebującym. Tak jest i w przypadku nowego kosza znajdującego się pod Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji, który w pierwszej kolejności ma pomóc Miłoszowi z Goleniowa cierpiącemu na mózgowe porażenie dziecięce.

Dzięki inicjatywom pewnych grup społecznych mieszkańców Kamienia Pomorskiego, dzięki przychylności kamieńskiego PGK udało się zrealizować to małe marzenie jednej z mieszkanek. Idea jest o tyle szczytna, że dzięki wykorzystaniu inicjatywy proekologicznej możemy uczyć najmłodszych recyklingu a jednocześnie nieść pomoc. Kosz usytuowany przy Miejskim Ośrodku Rekreacji Kamińskim Domu Kultury ale przede wszystkim w Szkole Podstawowej numer 2 ze względu na swoją lokalizację mam nadzieje będzie cieszył się dużym zainteresowaniem. Zachęcam wszystkich, aby wrzucali swoje nakrętki do tego stalowego sercaprzekonywał Burmistrz Stanisław Kuryłło, deklarując, że nie jest to ostatnie serce na terenie miasta. 

W niedalekiej przyszłości kolejny tego typu obiekt stanie nieopodal ratusza.

Jestem bardzo wzruszona i szczęśliwa. W pierwszej kolejności będę chciała, żeby serduszko zapełniło się dla Miłosza z Goleniowa cierpiącego na mózgowe porażenie dziecięce. Dlaczego? Chłopiec prowadził akcje zbiórkowe łącznie z Tosią z Kamienia Pomorskiego, która niestety zmarła. Byli oni nierozłączni niczym rodzeństwo, dlatego też nie chciałabym pozostawić tego chłopczyka, chciałabym dać mu szansę. Wiem, że takie serce zapełni się szybko. Jedno serducho potrafi się wypełnić po brzegi w ciągu tygodnia. Mam nadzieje, że mieszkańcy Kamienia dokonają tego jeszcze szybciej, trzymam za to gorąco kciuki i namawiam do brania udziału w naszej pięknej akcjipowiedziała Aleksandra Kobek.