Już w najbliższy czwartek, 3 grudnia, rozpocznie się „Powiew performansu” – niezwykła seria wydarzeń artystycznych, w ramach której będzie można zobaczyć m.in. występ artystów „Teatru Obrazu”. Wydarzenie odbędzie się w trybie on-line. 

Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów przenosi swoje wydarzenia artystyczne do sieci. Już w najbliższych dniach od 3 do 5 grudnia miłośnicy sztuki i muzyki będą mogli wziąć udział w warsztatach przybliżających tajniki pracy artysty-performera oraz odbyć podróż do świata performance i muzyki. To wszystko czeka na widzów podczas „Powiewu performansu” w wersji on-line.

Wydarzenie będzie składać się z dwóch części. Część 1. to „Popołudnia performansu”, czyli 3 performensy wykonane przez: Katarzynę Sitarz z grupą warsztatową seniorek z powiatu kamieńskiego, a także występy Oskara Chmioły pt. „Źrenica Świętowita” i Antoniego Karwowskiego pt. „Czytanie białych ksiąg”.

Wielkim finałem wydarzenia będzie natomiast spektakl „Teatr Obrazu”, czyli interdyscyplinarne działanie performatywne, które ma swoją 10-letnią historię na terenie powiatu kamieńskiego i swoją stałą publiczność. W ramach tego występu performer wspólnie z muzykami i malarzem przedstawią swój manifest „Królestwo serca Królestwo rozumu Wytoczyły swoje armie do walki z przemysłem ogłupiania tłumu”.

Plan wydarzenia on-line „Powiew performansu” 

3 grudnia (czwartek)

12:00 pokaz warsztatowy wykonany przez Katarzynę Sitarz z grupą warsztatową

19:00 performance „Źrenica Świętowita” Oskara Chmioły 

4 grudnia (piątek)

19:00 performance „Czytanie białych ksiąg” Antoniego Karwowskiego

5 grudnia (piątek)

19:00 Teatr Obrazu w wykonaniu Daniela Strzelczyka, Mateusza Spustka, Piotra Jasińskiego, Szymona Porowskiego oraz Krzysztofa Kasietczuka pt. „Królestwo serca Królestwo rozumu wytoczyły swoje armie do walki z przemysłem ogłupiania tłumu”.

Wszystkie wydarzenia można obejrzeć on-line poprzez stronę internetową CWM Grodno: http://centrum-grodno.pl oraz profil Centrum na portalu Facebook: https://www.facebook.com/CentrumWspolpracyMiedzynarodowejGrodno 

„Powiew performansu” to nowy projekt realizowany w Centrum Współpracy Międzynarodowej w Grodnie k. Międzyzdrojów, którego celem jest przybliżenie sztuki performance. To kolejna inicjatywa CWM Grodno obok festiwalu „Wiosna Muz”, skierowana do miłośników sztuki współczesnej.