Będzie liczyć 2,5 kilometra i prowadzić do granicy Świnoujścia. Wyłoniono już wykonawcę ścieżki w koronach wydm Międzyzdrojów. Będzie ona prowadzić od wejścia K i ma być gotowa do czerwca 2021 roku. 

Szlak rowerowy wzdłuż Bałtyku, na Pomorzu Zachodnim liczy ok. 240 km. Najprościej go opisać dzieląc na 5 etapów. Pierwszy prowadzi ze Świnoujścia do Łukęcina. Jak informuje Burmistrz Międzyzdrojów, wyłoniono już wykonawcę ścieżki. – Jesteśmy coraz bliżej wykonania drogi rowerowej w stronę Świnoujścia. Wyłoniono już wykonawcę ścieżki w koronach wydm! To 2,5 km odcinek od wejścia K do granicy administracyjnej Międzyzdrojów. Do czerwca przyszłego roku odcinek ma być gotowy. Widok na morze uatrakcyjni przejazd do Świnoujścia – informuje Burmistrz Mateusz Bobek.

Trasa zostanie wykonana z kruszywa łamanego. Kolejne inwestycje obejmą również gminę Dziwnów. Obecnie droga leśna od Łukęcina w kierunku Pobierowa o długości ok. 1 km posiada szereg ubytków. Trasa zostanie wyremontowana i uzupełniona kruszywem. W Gminie Rewal zaplanowano remont ok. 450m drogi leśnej prowadzącej do Pobierowa. Zbudowana ma być licząca blisko 1 km bitumiczna ścieżka rowerowa przez Pobierowo i Pustkowo, a także licząca 2 km asfaltowa trasa z Rewala do Niechorza z oświetleniem. Inwestycje mają także pozwolić na remont ok. 50m odcinka z płyt betonowych w okolicach Pogorzelicy. W gminie Trzebiatów powstanie trasy przy drodze leśnej od punktu widokowego na plaży w kierunku Mrzeżyna o długości ok. 720 m. Na tym odcinku nie trzeba już będzie jechać po bruku, gdyż zostanie on wykonany z kruszywa z lepiszczem ekologicznym. Ponadto cała, licząca 40 km trasa od Łukęcina do Dźwirzyna zostanie oznakowana. Szlak rowerowy wzdłuż Bałtyku, na Pomorzu Zachodnim liczy ok. 240 km.