Policjanci Komisariatu Policji w Międzyzdrojach, podczas nocnego patrolu miasta, zatrzymali poszukiwanego listem gończym 25-letniego mieszkańca gminy Wolin. Mężczyzna już odbywa karę, której do tej pory próbował uniknąć.

W sobotę (23.11.2019 r.), stróże prawa z międzyzdrojskiego Komisariatu Policji: asp. szt. Dariusz Marjański oraz st. sierż. Mariusz Dalka, zatrzymali mężczyznę poszukiwanego listem gończym. Interwencja, jak setki innych przeprowadzanych przez policjantów powiatu kamieńskiego, początkowo wyglądała na zwykła kontrolę drogową.

Policjanci zatrzymali do kontroli samochód, którym kierował 25-latek. Następnie wylegitymowali mężczyznę i sprawdzili jego pojazd. W tym momencie okazało się, że za przysłowiowym „kółkiem” siedzi osoba poszukiwana listem gończym. Oznaczało to, że w przeszłości mężczyzna popełnił przestępstwo i teraz stara się uniknąć odpowiedzialności za swój czyn. Pech chciał, że na swojej drodze napotkał międzyzdrojskich mundurowych.

To jednak nie wszystko, ponieważ podczas interwencji okazało się, że mieszkaniec gminy Wolin nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Za popełnione wykroczenie, ukarano go mandatem karnym w wysokości 500 zł. Jednak nie był to koniec jego problemów.

Mężczyznę zatrzymano i doprowadzono do Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, a następnie osadzono w policyjnej celi. Tam rozpoczął odbywanie swojej kary – 1 roku pozbawienia wolności.

st. sierż. Aleksandra Berenda