Wszystko wskazuje na to, że ulice Basztowa, Strzelecka, Plac Katedralny i część ulicy Żeromskiego przy kwartale dominikańskim doczekają się modernizacji. Wszystko za sprawą porozumienia pomiędzy Gminą Kamień Pomorski a Powiatem dotyczącym przebudowy. 

– 10 lipca spotkałem się z Zarządem Powiatu, na którym to doszliśmy do porozumienia i składamy wniosek o dofinansowanie przebudowy centrum ulic – Basztowej, Strzeleckiej, Placu Katedralnego i części ulicy Żeromskiego która biegnie przy kwartale dominikańskim. Jest to wniosek partnerski, my ze swojej strony przekazaliśmy wszelką dokumentację do Funduszu Dróg Samorządowych. Powiat ma zabezpieczyć kwotę na lata 2021 – 2022 jak również my po stronie Gminy potrzebujemy zabezpieczenia 600 tys. złotych – tłumaczy Burmistrz Stanisław Kuryłło.

Inwestycja ma łącznie pochłonąć 5,4 mln złotych. To jednak nie wszystko, bo jak mówi Burmistrz kamieński samorząd złożył wniosek o dofinansowanie przebudowy ulicy Gryfitów.

– Jej realizacja i ulic sąsiednich jest ze sobą powiązana. Nie ma możliwości, aby jedna z tych ulic otrzymała środki a druga nie. Nasze działania podjęte zostały po to, aby w okresie dwóch lat przeprowadzić przebudowę centrum naszego miasta – zaznaczył Stanisław Kuryłło.