Od dziś wszystkie siłownie i baseny w Polsce miały zostać zamknięte. Po bardzo negatywnych przyjęciu tej decyzji i zapowiedzi protestów branży fitness rząd zdecydował się jednak na zmiany.

Podczas czwartkowej konferencji prasowej premier Mateusz Morawiecki poinformował o wprowadzeniu nowych obostrzeń, które mają pomóc opanować rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Rząd zaznaczył, że w zależności od rozwoju sytuacji, będzie na bieżąco reagować i wprowadzać kolejne ograniczenia. Jak dodawano, „wszystko po to, aby ratować zdrowie i życie Polaków”.

W piątek wieczorem Ministerstwo Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu poinformowało, że z zakazu prowadzenia działalności wyłączone są baseny, siłownie, kluby i centra fitness, które:

– działają w podmiotach wykonujących działalność leczniczą przeznaczonych dla pacjentów,

– są przeznaczone dla osób uprawiających sport w ramach współzawodnictwa sportowego,  zajęć sportowych lub wydarzeń sportowych,

– są przeznaczone dla studentów i uczniów – w ramach zajęć na uczelni lub w szkole.

Jednocześnie resort przekazał, że obowiązywać będzie zakaz działalności łaźni tureckich, saun i łaźni parowych, solariów, salonów odchudzających, salonów masażu itp. mającą na celu poprawę samopoczucia.