To był wyjątkowy weekend pełen wrażeń, a przede wszystkim zdrowych, smacznych i efektowych smakołyków z naszych lokalnych akwenów. Festyn odbył się w towarzystwie doskonałej oprawy muzycznej, którą zapewnił IGA’cki Band oraz RockOver.

Najmłodsi rywalizowali w sportowych zmaganiach i korzystali ze specjalnie przygotowanej strefy pełnej gier i zabaw.

Nie zabrakło kuchennych rywalizacji dla dorosłych. Wszyscy mogli posmakować wyjątkowych umiejętności rewelacyjnych kucharzy z zachodniego pomorza. Pierwszego dnia nagrodę główną i nagrodę publiczności zdobył Karol Studziński, szef kuchni restauracji „Kalafior” z Wolina. Nie było to żadnym zaskoczeniem, ponieważ dania, które serwuje w Wolinie nie mają sobie równych.

Drugiego dnia kulinarnych zmagań rywalizacja była mocno wyrównana. Nagrodę główną zdobył Grzegorz Wocial, szef kuchni restauracji „Mała” ze Szczecina. Nagrodę publiczności otrzymał Krzysztof Woźniak, szef kuchni „Gospody Herbu Korab” ze Szczecina.

Głównym organizatorem wydarzenia było Wolińskie Stowarzyszenie Rybaków. Z tego miejsca raz jeszcze pragniemy podziękować Prezes Stowarzyszenia, Pani Henryce Palusińskiej za możliwość współpracy przy tak fantastycznym przedsięwzięciu. Dziękujemy wszystkim mieszkańcom i turystom za liczbą obecność, a przede wszystkim za przestrzeganie zaleceń sanitarnych.

Projekt współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Morskiego i Rybackiego w ramach Programu Operacyjnego „Rybactwo i Morze” na lata 2014-2020.

Gminne Centrum Kultury, Sportu, Turystyki i Rekreacji w Wolinie