– Szanowni mieszkańcy Gminy Wolin, zwracam się do Państwa z prośbą o wsparcie Księdza Tomasza, Proboszcza Parafii Pod Wezwaniem Św. Józefa Opiekuna Rodzin w Wisełce, który zmaga się dzisiaj z postępującą chorobą i potrzebuje naszej pomocy – czytamy w komunikacie Burmistrz Wolina. Poniżej zamieszczamy jego pełną treść.

To On od wielu lat wspiera duchowo mieszkańców m.in. sołectw Wisełki, Warnowa oraz osób z którymi spotkał się na swojej drodze życiowej. Ksiądz, przyjaciel, człowiek o wielkim sercu wrażliwy i serdeczny a zarazem skromny. W ciężkich chwilach o jego chorobie parafianie dowiedzieli się przypadkiem. Pozwólmy Księdzu Tomaszowi w dalszym ciągu sprawować ofiarną posługę kapłańską.

Aktualnie Ksiądz Tomasz przechodzi chemioterapię nowotworową. Stan jego zdrowia jest na tyle poważny, że nadzieją dla niego jest kosztowne leczenie w klinice w Niemczech. Na dzisiaj jest to koszt około 45 tysięcy euro.

Pomóc można finansowo wpłacając pieniądze na konto lub poprzez przekazywanie przedmiotów, voucherów na usługi do licytacji. Zbiórkę organizują przyjaciele księdza i społeczność lokalna, z którymi kontaktować się można poprzez stronę:

Społeczność – zbiórka dla księdza Tomasza z Wisełki

Rzeczy na licytację można zgłaszać na Messenger na powyższej stronie.

Dobrowolnych wpłat można dokonać na konto:
70939300000018896820000020 BS Wolin,
dla wpłat zagranicznych nr rach.: PL70939300000018896820000020 SWIFT CODE: GBWCPLPP.
Tytułem: „Darowizna na leczenie księdza Tomasza z Wisełki”.
Nazwa odbiorcy: Stowarzyszenie „ZmieniaMY Wieś”
‼️umieszczenie słowa darowizna w tytule dokonanego przelewu pozwala na odliczenie wpłaconej kwoty od podatku przy składaniu rocznego zeznania podatkowego‼️

Wszystkie zebrane środki zostaną bezpośrednio przekazane na leczenie Księdza Tomasza.

Zbiórka jest jedyną i oficjalną zbiórką na ten cel, zarejestrowaną na zbiorki.gov.pl Nr zbiórki:2021/108/OR pod nazwą: „Zbiórka na leczenie księdza Tomasza – Zbieranie środków finansowych na leczenie i rekonwalescencję choroby nowotworowej”

Pamiętajmy słowa Św. Jana Pawła II: „Człowiek jest tyle wart, ile jest w stanie dać drugiemu człowiekowi” – otwórzmy swoje serca na potrzeby osoby, która dzisiaj potrzebuje naszego wsparcia. Jestem pewna, że nasza postawa będzie nie tylko wsparciem materialnym ale doda przede wszystkim siły Księdzu Tomaszowi do walki z ciężką chorobą i wzmocni wiarę w jego szybki powrót do zdrowia. Serdecznie dziękuję każdemu za okazaną pomoc i otwarte serca.

Burmistrz Wolina
Ewa Grzybowska