Burmistrz Dziwnowa nie czeka na niczyje wsparcie i robi wszystko, aby dbać o zdrowie kadry oraz Mieszkańców, którzy będą mieli styczność z pracownikami podległych placówek. Decyzją Grzegorza Jóźwiaka, nadmorski samorząd zakupił 375 testów kasetowych, wykrywających obecność przeciwciał koronawirusa w organizmie. To jednak nie wszystko, dziś Burmistrz obserwując bardzo trudną sytuację DPS w Gryficach, postanowił przekazać 125 testów kamieńskiemu Domowi Pomocy Społecznej.

Test na koronawirusa stanowi podstawowe narzędzie stosowane w walce z chorobą COVID-19. Światowa Organizacja Zdrowia zaleca szerokie wykonywanie testów na obecność koronawirusa w każdym przypadku podejrzenia, iż dana osoba może być jego nosicielem. Właśnie w tym celu gmina zakupiła 375 testów kasetowych – przesiewowych wykrywających obecność przeciwciał koronawirusa w organizmie. Dużą zaletą testu kasetkowego na koronawirusa jest jego szybkość. Wynik otrzymuje się po kilkunastu minutach.

W przyszłym tygodniu będziemy prowadzić testy dla pracowników OPS, straży pożarnej, straży miejskiej, a także co najważniejsze dla pracowników przedszkola. Chcemy jeszcze przed otwarciem wykonać badania – dodaje Grzegorz Jóźwiak.

To jednak nie wszystko. Burmistrz Dziwnowa przyglądając się bardzo trudnej sytuacji jaka ma miejsce w gryfickim Domu Pomocy Społecznej, zdecydował się przekazać 125 testów kamieńskiemu DPS. Grzegorz Jóźwiak przekazał dziś (8.05) testy dyrektor Krystynie Kłosowskiej.