W związku z pandemicznymi obostrzeniami dla branży handlu, największy detalista na rynku, Biedronka, w nadchodzących dniach uruchomi całodobowo 400 sklepów w całej Polsce. Godziny pracy sklepów przedłużają także Kaufland i Lidl.

W środę rząd ogłosił nowe zasady zakupów w sklepach stacjonarnych, które dalej będą mogły być czynne. W sklepach o powierzchni poniżej 100 metrów kwadratowych będzie mogła przebywać 1 osoba na 10 metrów kwadratowych, w większych sklepach – tak jak dotychczas 1 osoba na 15 metrów kwadratowych. Ograniczenia obowiązują do minimum 29 listopada.

W nadchodzących dniach ponad 400 sklepów sieci Biedronka w całej Polsce funkcjonować będzie całodobowo, a niemal 2300 z nich co najmniej do godz. 23:00 lub dłużej. Jak informuje nas biuro prasowe sieci, „w związku z panującą sytuacją zmiany godzin pracy poszczególnych sklepów mogą się zmieniać”. Informacja o zmianach widoczna będzie na drzwiach każdej placówki oraz na stronie internetowej Biedronki.

Przez całą dobę otwarte są także wybrane sklepy sieci Lidl – szczegółowe informacje podane są na jej stronie internetowej.