Ferie zimowe, które w naszym województwie rozpoczną się dopiero 10 lutego, są dla dzieci i młodzieży okresem zabawy i upragnionego wypoczynku. Aby im to zagwarantować, funkcjonariuszki z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim, już teraz prowadzą działania profilaktyczne na temat bezpiecznych zachowań.

Policjantki jeszcze przed feriami zimowymi zorganizowały cykl spotkań edukacyjnych z dziećmi i młodzieżą szkolną. Przekazują najmłodszym mieszkańcom naszego powiatu wiedzę o tym, jak bezpiecznie spędzać czas i jak unikać niebezpieczeństw.

PRZYPOMINAJĄ DZIECIOM ABY:

  • informowały rodziców, gdzie będą i kiedy wrócą;
  • unikały kontaktu z osobami obcymi;
  • nie wchodziły na zamarznięte rzeki, jeziora, stawy itp.;
  • będąc świadkami przestępstwa lub tego, że komuś grozi niebezpieczeństwo, powiadomiły dorosłych lub Policję itd.

Kamieńscy mundurowi będą czuwać nad bezpieczeństwem dzieci i młodzieży, a także kontynuować spotkania profilaktyczne (np. podczas w miejscach zorganizowanego wypoczynku, na półkoloniach itp.).

JEŚLI TWOJE DZIECKO WYJEŻDŻA NA FERIE ZIMOWE:

Zapewnienie bezpieczeństwa dzieciom i młodzieży podczas zimowego wypoczynku, to nasz priorytet.

Dlatego też przypominamy, że każda osoba przy użyciu specjalnej aplikacji „Bezpieczny Autobus” (https://bezpiecznyautobus.gov.pl/), może sprawdzić czy autokar, którym dziecko pojedzie na ferie zimowe.

  • jest sprawny;
  • został dopuszczony do ruchu;
  • ma aktualne ubezpieczenie OC.

Kontrolę autobusu mogą także przeprowadzić policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim. W takim przypadku, kontrolę można zgłosić: osobiście w jednostce Policji; telefonicznie.Prosimy o poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Życzymy udanego wypoczynku.

st. sierż. Aleksandra Berenda