W czwartek (21.11), kamieńscy dzielnicowi zatrzymali nietrzeźwego 46-letniego kierowcę. W trakcie interwencji okazało się, że mieszkaniec powiatu kamieńskiego, znajdował się również pod wpływem środka odurzającego (marihuany). Ponadto, jak ustalili dzielnicowi, kierował on samochodem pomimo cofnięcia uprawnień.

46-latek, który poruszał się samochodem osobowym marki opel, najprawdopodobniej sądził, że jest bezkarny i nie musi przestrzegać przepisów obowiązującego prawa. Bardzo się jednak pomylił. Wjechał swoim samochodem do rowu. Chwilę później na swojej drodze napotkał dzielnicowych z Komendy Powiatowej Policji w Kamieniu Pomorskim.

W trakcie interwencji dzielnicowi ustalili, że 46-latek nie tylko był nietrzeźwy (prawie 2 promile alkoholu w organizmie), ale także znajdował się pod wpływem środka odurzającego (marihuany).  To jednak nie wszystko. Nieodpowiedzialny mężczyzna kierował samochodem pomimo cofnięcia mu uprawnień! Ponadto, w trakcie wszystkich podjętych wobec sprawcy czynności okazało się, że posiadał on środki odurzające w postaci suszu marihuany (1g) oraz woreczek strunowy z zawartością 2 g amfetaminy.  Przestępstwa, które popełnił mężczyzna są zagrożone karą do 3 lat pozbawienia wolności. Teraz o jego losie zadecyduje sąd.

sierż. Aleksandra Berenda