Otwarte kina i teatry, siłownie i kluby fitness, powrót wesel, a także zniesienie obowiązku zakrywania nosa i ust na świeżym powietrzu: rząd Mateusza Morawieckiego ogłosić ma – być może już dzisiaj, najpóźniej: jutro – szczegóły czwartego etapu luzowania obostrzeń, wprowadzonych w ramach walki z pandemią koronawirusa.

Jak na każdym etapie luzowanie koronawirusowych restrykcji ma następować przy zachowaniu określonych zasad reżimu sanitarnego. I tak – jak wynika z ustaleń dziennikarzy RMF FM – siłownie i kluby fitness mają zostać otwarte z założeniem, że po każdym kliencie sprzęt będzie dezynfekowany. Być może zamknięte będą prysznice.

kinach i teatrach widzowie będą mogli zasiąść pod warunkiem, że co drugi fotel będzie pusty. Na weselach natomiast bawić się będzie mogło maksymalnie 50 ludzi. Prawdopodobnie już od przyszłego tygodnia nie będziemy musieli nosić maseczek na świeżym powietrzu: czyli na ulicy, w parku czy na plaży. W sklepach, urzędach czy w komunikacji miejskiej zakrywanie ust i nosa ma natomiast pozostać obowiązkowe.