Jeszcze w tym roku za wstęp do Wolińskiego Parku Narodowego będzie trzeba zapłacić. Turyści będą mogli to zrobić przez specjalną aplikację na telefon. Planuje się wprowadzenie opłaty 8 złotych za bilet normalny i 4 za bilet ulgowy. Bilet uprawniałby również do wejścia do zagrody pokazowej żubrów i muzeum przyrodniczego.

Sprawę przedstawia poseł Artur Łącki, który spotkał się z dyrektorem Wolińskiego Parku Narodowego. – Doktor Piotr Daniszewski powoływał się na oficjalne badania, przeprowadzone przez WPN, z których wynikało, że 90% turystów, odwiedzających te tereny, jest za wprowadzeniem opłat na teren Parku. Bardzo martwi to mieszkańców, którzy są odmiennego zdania. Nie kryją swoich obaw, że turyści, zmuszeni do ponoszenia dodatkowych kosztów, przestaną widzieć w Wisełce atrakcyjną do wypoczynku miejscowość. Dyrektor Daniszewski zobowiązał się wydzielić w Wisełce jedno zejście jako bezpłatne, ale nie określił dokładnie, które – Informuje Artur Łącki.

Na spotkaniu określiłem się jasno: po pierwsze – plaże w Polsce są bezpłatne, natomiast dyrektor używa kruczków prawnych, żeby pobierać opłaty od ludzi. Oczekuję, że przynajmniej jedno zejście w każdej miejscowości: Wisełce, Kołczewie i Świętouściu będzie beż opłat i dostępne za darmo. Tego domagam się wraz z mieszkańcami! – zaznacza Łącki.

Według propozycji cena biletu dla osoby dorosłej to 8 zł, ulgowy dla dzieci 4 zł. Bilet będzie upoważniał również do wejścia do muzeum i zagrody pokazowej żubrów. Z opłat będą zwolnieni mieszkańcy oraz osoby ujęte w Ustawie o ochronie przyrody, 50% zniżki przysługuje także osobom ujętym w w/w ustawie.