Dobra wiadomość dla emerytów. Poza korzystnymi zmianami w waloryzacji emerytur, konsekwentnym wypłacaniem trzynastych emerytur, seniorów czeka kolejna dobra zmiana. Premier Mateusz Morawiecki zadeklarował, że zostanie wypłacona czternasta emerytura. Jego zdaniem emerytom w Polsce po prostu potrzeba wsparcia.

Zmiana zasad waloryzacji emerytur na kwotowo-procentową, wprowadzenie trzynastek, nowe zasady czerwcowej waloryzacji, a teraz kolejny dodatek dla emerytów! Premier nie pozostawia wątpliwości: Emerytura plus, potocznie nazywana trzynastkami dla emerytów, już wkrótce zostanie rozszerzona o czternastki.

– Zgodnie z naszą obietnicą 14. emerytura będzie wypłacona – powiedział w rozmowie z RMF FM premier Mateusz Morawiecki. Jak podkreślił, wszystkie obietnice rządu zostaną wykonane. Dodał też, że „ogromna większość emerytów to ludzie, którzy naprawdę potrzebują największego wsparcia społecznego”. Tym samym Mateusz Morawiecki potwierdził zapowiedzi prezesa PiS, Jarosława Kaczyńskiego, o czternastkach.

Kiedy emeryci mogą spodziewać się bonusowego świadczenia? Na to niestety potrzeba trochę czasu. Czternasta emerytura ma zostać wypłacona w listopadzie 2021 roku. Premier odniósł się także do trudnych warunków gospodarczych, spowodowanych pandemią koronawirusa i wyłączeniem gospodarki. – Mam bardzo poważną nie tylko nadzieję, ale też podstawy makro- i mikroekonomiczne, że bezrobocie nie będzie dwucyfrowe – mówił. Ocenił, że spadek PKB będzie mniejszy niż prognozy a wzrost zadłużenia nie przekroczy 55 proc.