Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej informuje, iż w Kukułowie doszło do uszkodzenia sieci wodociągowej przebiegającej pod kanałem melioracyjnym. Jest to przyczyną przerwy w dostawach wody w miejscowości.

Jak informuje kamieńska spółka PGK, miejsce uszkodzenia sieci zostało już zlokalizowane i jego usunięcie nie będzie stanowiło poważniejszego problemu technicznego. Może jednak potrwać kilka dni, gdyż konieczne jest jednak zaangażowanie firmy dysponującej urządzeniem umożliwiającym bezwykopowe umieszczenie przewodu sieciowego na znacznej głębokości pod dnem zarośniętego kanału. Prace te zostaną wykonane w przyszłym tygodniu.

Aby zapewnić mieszkańcom dostęp do bieżącej wody na czas usuwania awarii, PGK zaplanowało w wykonanie dniu jutrzejszym tymczasowego przewodu z obejściem miejsca awarii. Pozwoli to zmniejszyć uciążliwość dla mieszkańców i korzystanie z bieżącej wody do momentu docelowego usunięcia usterki sieci. PGK planuje, że prace nad wykonaniem tymczasowego połączenia powinny zostać zakończone do godz. 20 w piątek.