Facebook, Messenger i Instagram nie działa prawidłowo. Awaria dotknęła niemal całej Europy, jej skutki można odczuć także u nas. Przyczyna jak na razie nie jest znana. Mapa awarii Facebooka serwisu downdetector.pl pokrywa się z obszarem wystąpienia kłopotów technicznych Messengera.

Zgodnie z serwisem downdetector.pl, który zajmuje się monitorowaniem awarii, użytkownicy Facebooka zgłaszają problemy z działaniem strony internetowej i kłopoty z logowaniem się do portalu społecznościowego. Pierwsze zgłoszenia dotyczące awarii użytkownicy zaczęli zgłaszać po godz. 10. Na czas pisania naszego tekstu (godz. 11:25) problemy techniczne nie zostały usunięte.

Wystąpienie awarii komunikatora Messenger pokrywa się z czasem pojawienia się kłopotów technicznych Facebooka. Osoby korzystające z aplikacji raportują problemy z wysyłaniem i odbieraniem wiadomości oraz trudności w połączeniu się z serwerem. Jak na razie nie wiadomo, jakie są przyczyny powstania awarii portalu społecznościowego Facebook i komunikatora Messenger. Na Twitterze pojawiają się wpisy o problemach technicznych występujących w różnych, także odległych od Polski krajach świata.

W przypadku wystąpienia tak dużej, globalnej awarii prawdopodobnie pojawi się komunikat Facebooka o jej powodach. Kiedy tylko pojawi się taka informacja, będziemy o niej informowali. Na razie nie wiadomo również, jak długo kłopoty techniczne będą się utrzymywały.