Bardzo intensywny weekend mają za sobą zawodnicy międzyzdrojskiego klubu zapaśniczego ASI Bielik.

13.02 w Koszalinie odbyła się Wojewódzka Olimpiada Młodzieży. W zawodach udział wzięło ponad 100 młodziczek i młodzików z klubów z województwa zachodniopomorskiego a wśród nich reprezentacja ASI BIELIK w składzie Weronika Rebeńczuk, Tomasz Wiśniewski, Tomasz Jarząbek. Dla Weroniki był to pierwszy start w kategorii wiekowej młodziczki dzięki któremu zdobyła ważne doświadczenie i miejmy nadzieję że da jej pewność siebie przed następnymi startami, Tomasz Wiśniewski jako środkowy rocznik zdobył 3 miejsce przegrywając jedną walkę z późniejszym zwycięzcą tej kategorii więc są powody do zadowolenia tym bardziej ze zawodnik ten cały czas robi postępy i się rozwija co cieszy, Tomasz Jarząbek zajął dalsze miejsce ale miejmy nadzieję że i on trafi na swój czas , wszystko przed nim. Zawody były poprzedzone wspólnym treningiem przeprowadzonym dzień wcześniej z zawodnikami z zaprzyjaźnionego i współpracującego z nami klubu ZKS Koszalin .

W ten sam weekend w Poznaniu odbywał się Puchar Polski Seniorek w zapasach kobiet podczas którego już oficjalnie jako seniorka wystartowała naszą zawodniczka i trenerka Natalia Jaworska . W zawodach wystartowało w sumie 80 zawodniczek z całego kraju .Natalia w swojej kategorii wagowej która jest też kategoria olimpijską stoczyła walki z zawodniczkami z najwyższej półki krajowej , medalistki Mistrzostw Świata i Europy starsze od niej o kilka lat co z tym idzie dużo bardziej doświadczone, ale walcząc właśnie z takimi zawodniczkami i stawiając im czoła można dojść na sam szczyt . Tym razem podium nie było ale 5 miejsce w kraju w nowej dla niej kategorii wiekowej i wagowej przy tak wielkiej konkurencji wstydem nie jest. Akurat w tym przypadku cieszy start i wiara we własne możliwości i w dalszym ciągu chęć reprezentowania klubu, sponsorów i miasta na matach całego kraju podczas najważniejszych imprez a trzeba przyznać że w sportach seniorskich nie ma dużo sportowców co by reprezentowali nasze miasto.

Zarząd klubu pragnie serdecznie podziękować wszystkim którzy wspierają klub w tych trudnych dla wszystkich czasach i cały czas wierzą w nas a są to: Miasto i Gmina Międzyzdroje, Hotel Aurora Spa Family, SWISS Linger producent kabin prysznicowych, Kostek Team, Lunapark Komar . A już 20 marca ASI BIELIK będzie organizatorem zawodów dla dzieci z województwa zachodniopomorskiego.

Chcesz trenować w miłej atmosferze i z najlepszymi? Nie zwlekaj , dołącz do nas , trenuj z nami zapasy , salą gimnastyczną w Międzyzdrojach obok straży pożarnej poniedziałki, środy, piątki 16.30.

ASI Bielik