Najbogatszy poseł w Polsce pochodzi z naszego okręgu! Artur Łącki (Koalicja Obywatelska) majątek zbił na branży hotelarskiej. Ranking przeprowadził tygodnik „Wprost”. Parlamentarzysta związany z Powiatami Kamieńskim i Gryfickim może pochwalić się liczącym 45 mln złotych majątkiem. 

Artur Łącki w polityce obecny jest od niemal dekady. Polityk najpierw zasiadał w Sejmiku Województwa Zachodniopomorskiego, a w 2019 roku wystartował w wyborach do Sejmu. Z czwartego miejsca na liście wyborczej zdobył piąty rezultat, co pozwoliło mu znaleźć się wśród delegacji parlamentarnej polityków Koalicji Obywatelskiej.

Łącki z pewnością w Sejmie nie zasiada dla pieniędzy. Jak podał tygodnik „Wprost”, poseł z okręgu obejmującego Szczecin jest najbogarszym parlamentarzystą. Artur Łącki ma 45 mln zł. Jest prezesem i współwłaścicielem spółki Baltic Gryf Apartments. Jeździ BMW 4 Cabrio, Infiniti Q50 i Jeepem Grand Cherokee z 2016 r.

Najbogatsi politycy 

1. Artur Łącki (poseł PO) – 45 mln złotych.
2. Andrzej Gut-Mostowy (wiceminister rozwoju, startował z listy PiS) – 42,5 mln
3. Grzegorz Bierecki (senator PiS) – 40 mln
4. Adam Cyrański (poseł PO) – 27,5 mln
5. Beniamin Godyla (senator PO) – 24 mln
6. Robert Dowhan (senator KO) – 14 mln
7. Mateusz Morawiecki (premier, poseł PiS) – 12,7 mln.
8. Radosław Sikorski (europoseł KO) – 11 mln
9. Aleksander Pociej (senator KO) – 10,7 mln
10. Ryszard Bober (senator PSL) 10,1 mln

Na dalszych miejscach znaleźli się m.in. Janusz Korwin-Mike (10 mln), Karol Karski (9,3), Danuta Hübner (7 mln), Ryszard Czarnecki (5,19) czy Joanna Senyszyn (ponad 5 mln).