– Wszystkim osobom bezprawnie zatrzymanym przysługuje prawo do odszkodowania – czytamy w poście umieszczonym przez Kancelarię Adwokacją Arkadiusza Teteli. Pochodzący z Kamienia Pomorskiego adwokat, prowadził postępowanie w którym Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie stwierdził niezasadność zatrzymania 278 uczestników protestów społecznych w ramach „Międzynarodowego Marszu o Wolność”.

25 października w trakcie odbywającego się protestu w ramach „Międzynarodowego Marszu o Wolność” policja zatrzymała 278 osób. W 27 przypadkach doszło do zatrzymań prewencyjnych. Jak tłumaczył rzecznik KSP nadkomisarz Sylwester Marczak, konieczność działań przywracających porządek dotyczyła głównie tzw. protestu negującego pandemię. Policja podała, że spośród czterech policjantów, którzy doznali obrażeń, w przypadku jednego niezbędna była bardziej specjalistyczna pomoc w szpitalu.

250 osobom zarzucono przestępstwa, m.in. czynnego udziału w zbiegowisku. Wylegitymowano 1100 osób. Dziś Sąd Rejonowy dla Warszawy Śródmieścia w Warszawie stwierdził niezasadność zatrzymania wszystkich uczestników, których zażalenia były rozpoznawane w dniu dzisiejszym w związku z zatrzymaniami z dnia 24 października.

– Wszystkim osobom bezprawnie zatrzymanym przysługuje prawo do odszkodowania – napisał pochodzący z Kamienia Pomorskiego adwokat.