Mieszkaniec Wolina zdobywcą złotego medalu w najmocniej obsadzonych zawodach ADCC Submission Fighting rozgrywanych w Łomiankach pod Warszawą. Adam w drodze do finału zanotował cztery wygrane walki. W ostatnim starciu pokonał swojego poprzez duszenie zza pleców. 

Formuła ADCC została stworzona, aby umożliwić zawodnikom różnych stylów opartych na chwytach rywalizację na prostych i jednoznacznych zasadach. Startują w niej przede wszystkim zawodnicy brazylijskiego jiu-jitsu (bardzo zbliżone zasadami walki), a także luta livre, judo, zapasów i sambo. Trening submission fightingu często stanowi też składnik przygotowań zawodników mieszanych sztuk walki (MMA) oraz uczestników walk vale tudo.

Dzisiejszy sukces sprawia, że zamierzam trenować jeszcze ciężej niż dotychczas. Ciężko pogodzić to z zawodową służbą wojskową w Marynarce Wojennej, ale jak widać dotychczasowe treningi przyniosły efekty – stwierdza Adam Osieleniec, który specjalizuje się w walce brazylijskim jiu-jitsu.

Twórcą tej formuły, a zarazem największą organizacją submission fightingu na świecie jest Abu Dhabi Combat Club. Od 1998 roku organizuje ona prestiżowe mistrzostwa świata (od 2005 roku co dwa lata), a także sprawuje patronat nad wieloma mniejszymi, regionalnymi turniejami. ADCC zawarła umowę z FILA (Międzynarodową Federacją Związków Zapaśniczych) o współpracy, której finalnym efektem ma być zaliczenie w przyszłości submission fightingu w poczet dyscyplin olimpijskich.