Wyjątkowo w piątkowe popołudnie odbył się siódmy bieg Dziwnowskiej Ligi Biegowej. Zawodnicy ścigali  się na dystansie ok. 4200 m na trasie Pobierowo – Łukęcin – Pobierowo. W imprezie udział wzięło 36 amatorów biegania i 8 „kijkarzy”. W biegu zwyciężył Jacek Głazowski (Luna Niechorze- 14,56 min.) przed Igorem Dąbkowskim (LUKS „Bałtyk” Dziwnów -15,09 min.) i Mariuszem Mazurem (Pobierowo Biega – 16,04 min.). Najszybszą kobietą została Bożena Jańczak (KB Kamień Pom.-19,23 min.), drugie miejsce zajęła Lena Dąbkowska(LUKS „Bałtyk” Dziwnów -19,47 min.), trzecie Marta Celoch (KB Kamień Pom.-20,24 min.). W klasyfikacji nordic walking wśród kobiet kolejność była następująca: Marlena Klocek (Pogoń za marzeniami Karnice – 33,13 min.), Anna Matwiejczyk – Kaliszan (Pogoń za marzeniami Karnice – 33,18 min.), Joanna Jastrząb (Międzywodzie – 36,09 min.). Najszybszym „kijkarzem” został Marek Dołęgowski (UKS Wyspa Wolin – 30,49 min.), drugie miejsce zajął Jarosław Chadaś (Goleniów -30,50 min.), trzecie Andrzej Karolak (Trzebiatów – 30,51 min.).

Dziękujemy koleżankom i kolegom z zaprzyjaźnionej grupy „Pobierowo Biega” za przygotowanie i uporządkowanie trasy biegu oraz sędziowanie i obsługę techniczną. Zadanie realizowane jest ze środków Gminy Dziwnów. Czeka nas teraz wakacyjna przerwa, a kolejne zawody Dziwnowskiej Ligi Biegowej odbędą się 3 września. Będzie to bieg wieczorny na dystansie 5000 m. Do zobaczenia.