unnamed

Gimnazjum Publiczne „Pomerania” w Dziwnowie od zawsze prowadzi aktywną działalność charytatywną.  W naszej szkole działają okazjonalni wolontariusze,  oraz ci którzy systematycznie służą pomocą osobom potrzebującym uwagi, ciepła, zainteresowania. W związku z Międzynarodowym Dniem Wolontariusza (5 grudnia) ,właśnie ta młodzież otrzymała za swoją bezinteresowną pracę na rzecz  starszych osób, z Willi pod Sosnami w Międzywodziu, uroczyste podziękowania. Wręczone one zostały na apelu szkolnym, w imieniu Rady Miejskiej przez jej przewodniczącego- pana Piotra Sokoła.  

unnamed (2)

Nasza szkoła przystąpiła także do ogólnopolskiego konkursu, w którym trzeba nie tylko wykazać się pracą charytatywną, ale także ją udokumentować oraz spełnić kilka innych warunków, min. przeprowadzić szkolny konkurs prac plastycznych zatytułowany „Pomocna dłoń”. Konkurs ten, w Gimnazjum Publicznym „Pomerania” przeprowadziła koordynatorka wolontariatu szkolnego pedagog-pani Małgorzata Janawa. I tak 1 miejsce  zajęła wspólna praca Michała Skrzypczyka i Piotra Wojtkiewicza z klasy trzeciej, natomiast drugie miejsce zajęły prace Darii Kurylonek, Pauliny Brzozowskiej, Zuzanny Łukasiewicz i Aleksandry Zalasik. Wyróżniono także pracę Zuzanny Kruczek i Dagmary Pozorskiej.  

unnamed (1)

Wszystkim wolontariuszom gratulowała także pani dyrektor Monika Hołdyńska. Młodzież uczestnicząca w apelu nagrodziła wolontariuszy gromkimi brawami, widać było, że imponuje jej bezinteresowna praca kolegów i koleżanek, co może w przyszłości zaowocować tym, ze i oni będą pomagali, albo po prostu nie będą obojętni na ludzką (i nie tylko) krzywdę. Wolontariusze jesteśmy z Was dumni.

Renata Włodarczyk/Kronia