Dziś Sanepid poinformował o kolejnych dziesięciu osobach zarażonych koronawirusem w województwie. Wszystkie, miały miejsce na terenie powiatu gryfickiego. 

– Dziesięć nowych potwierdzonych przypadków to osoby z powiatu gryfickiego – 6 mężczyzn i 4 kobiety. Jedna osoba spośród potwierdzonych dziś 10 wyników, miała kontakt ze środowiskiem szpitalnym w Gryficach. 9 osób na ten moment przebywa w izolacji domowej, jedna jest hospitalizowana – informuje Małgorzata Kapłan z Sanepidu.

Liczba zakażonych w województwie wzrosła zatem do 99. W samym powiecie gryfickim jest ich już 33. To jedna trzecia wszystkich zakażeń w województwie. W kraju jest już ponad 3,5 tys. osób z potwierdzonym koronawirusem.

Szpital w Gryficach wciąż objęty kwarantanną. 3 osoby zarażone

Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny podjął decyzję, że w kwarantannie pozostaje Oddział Chorób Wewnętrznych, Oddział Chirurgiczny, Oddział Chirurgii Ortopedyczno-Urazowej, Szpitalny Oddział Ratunkowy i Oddział Intensywnej Terapii i Anestezjologii. Kwarantanna obowiązywać będzie do czasu wykonania testów u przebywającego tam personelu oraz pacjentów i po uzyskaniu wyników.

Na swojej stronie internetowej szpital informuje, że do laboratorium wysłane zostało 28 próbek, wymazu od lekarzy i pacjentów i liczba ta systematycznie rośnie. Próbki pobierane są systematycznie, bo dopiero w siódmej, ósmej dobie od momentu kontaktu z zakażonym test może wykazać zakażenie koronawirusem.

SARS CoV-2 stwierdzono tak jak informowaliśmy już w środę u trzech osób z personelu medycznego.