Polska Organizacja Turystyczna udostępniła specjalną wyszukiwarkę miejsc, w których można płacić za pośrednictwem nowego 500 plus, czyli bonu turystycznego. Bon turystyczny to nowy program PiS, który działa od soboty 1 sierpnia. Chodzi o wsparcie dla rodzin z dziećmi w dobie koronakryzysu. Bon w kwocie 500 złotych przysługuje na każde dziecko. Opiekunowie dzieci z niepełnosprawnościami otrzymają dodatkowy bon.

Bonami można płacić u ponad 8 tysięcy usługodawców. Listę podmiotów, które zostały zarejestrowane i u których można płacić bonem, można znaleźć na stronie Polskiej Organizacji Turystycznej. Już w weekend dokonano ponad dwóch tysięcy płatności bonami. Jeśli nie aktywujemy przysługującego nam bonu, 500 zł do wykorzystania na wakacyjny cel dla dziecka przepadnie.

Realizacja bonu turystycznego odbywa się przez platformę PUE ZUS. Wystarczy, że po wejściu na PUE uzupełni się dane kontaktowe. Następnie aktywuje się bon i rodzic otrzyma kod, za pomocą którego może płacić pomiotom turystycznym. Każda płatność będzie potwierdzona jednorazowym kodem autoryzacyjnym wysłanym SMS-em.

Pełna lista obiektów, w których można wykorzystać bon —-> KLIKNIJ TUTAJ <—-