FB_IMG_1480534310163

30 listopada zakończyło się głosowanie mieszkańców gminy Golczewo nad propozycjami projektów do budżetu obywatelskiego Gminy Golczewo na rok 2017.

W tym roku zostało zgłoszonych 30 projektów, które według mieszkańców naszej gminy powinny być realizowane w ramach ww. budżetu. W wyniku weryfikacji i oceny Zespołu Oceniającego do dalszej konsultacji z mieszkańcami zostało wybranych 10 projektów.

W zakończonym głosowaniu nad propozycjami projektów do budżetu obywatelskiego wzięła udział rekordowa liczba mieszkańców tj. 1410 osób (głosy ważne). Dla porównania w ubiegłym roku w głosowaniu wzięły udział 722 osoby. Niestety w tym roku 29 kart zostało unieważnionych z powodów m.in. podwójnego głosowania, braku podpisów i numeru PESEL. Ostatecznie po weryfikacji wszystkich kart, dokonaliśmy podliczenia i wyniki prezentujemy poniżej:

 

Nr

projektu

Tytuł projektu

Liczba głosów

1

Wykonanie tarasu i jego zadaszenia przy wiacie oraz wykonanie ścieżki od furtki do wiaty oraz montaż siłowni zewnętrznej na placu zabaw w sołectwie Upadły

232

2

Zakup średniego używanego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Kretlewie

336

3

Oświetlenie w miejscowości Sosnowice – włącznie z dojazdem do Schroniska Komunalnego

213

4

Ogrodzenie oraz plac zabaw dla dzieci z boiskiem do piłki nożnej w miejscowości Drzewica

103

5

Budowa boiska wielofunkcyjnego w Wysokiej Kamieńskiej

192

6

Budowa oświetlenia ulicznego przy ul. Pomorskiej w Wysokiej Kamieńskiej od budynku nr 2 do ronda

140

7

Zamontowanie progów zwalniających na ul. Papieża Jana Pawła II w Golczewie

369

8

Budowa parkingu przy ul. Zwycięstwa 23 w Golczewie

558

9

Zagospodarowanie przestrzeni frontowej świetlicy wiejskiej w Wysokiej Kamieńskiej

189

10

Utworzenie Posterunku Policji przez rozbudowę i doposażenie obecnego Punktu Przyjmowania Interesantów

524

Bardzo dziękujemy za tak aktywny udział w głosowaniu. Dzięki Państwu, wiemy jakie inwestycje powinny być realizowane w pierwszej kolejności. Państwa duże zaangażowanie w konsultacjach dotyczących budżetu obywatelskiego wskazuje również kierunek rozwoju naszej gminy.

Realizując tegoroczną edycję budżetu obywatelskiego wiemy również, że w przyszłym roku musimy wspólnie z Państwem stworzyć nowy regulamin określający zasady zgłaszania projektów, ich wyboru i ostatecznie głosowania. Mamy nadzieję, że kolejne edycje budżetu obywatelskiego będą cieszyły się równie dużym zainteresowaniem.

UM w Golczewie