W czwartek 16 lutego 2017 r. doniosły Jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Mieczysława Teresa Malikowska z Wiejkowa. Z tej okazji w piątek 17 lutego burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz  odwiedził Jubilatkę.

Pani Mieczysława przebywająca obecnie w Wolinie przyjęła gości w towarzystwie syna Waldemara z partnerką Ewą i Wiktorii. Eugeniusz Jasiewicz składając w imieniu własnym, władz samorządowych i mieszkańców Gminy gratulacje Pani Mieczysławie wręczył kwiaty i drobny upominek oraz życzył wielu  lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha. Życzenia w imieniu mieszkańców sołectwa Wiejkowo złożyła sołtys Pani Małgorzata Similska i Pani Sokólska z rady sołeckiej. Przy kawie i ciasteczkach dostojna Jubilatka wspominała swoje doświadczenia życiowe i przybycie na ziemię wolińską.

Pani Mieczysława Teresa Malikowska urodziła się 16 lutego 1927 roku w miejscowości Zawoja położonej u stóp Babiej Góry w Beskidzie Żywieckim, w powiecie suskim w województwie małopolskim, gdzie wychowywała się wraz z trójką młodszych braci, obecnie mieszkających w Kamieniu Pomorskim, Bielsku Białej i Siedlcach. Ojciec Jubilatki pracował w lasach państwowych a mama zajmowała się prowadzeniem domu. Okres zawieruchy wojennej Pani Mieczysława spędziła w domu rodzinnym.

Po zakończeniu II wojny światowej w 1951 roku w poszukiwaniu pracy przyjechała na wyspę Wolin i zamieszkała w Wiejkowie, gdzie podjęła pracę w Państwowym Gospodarstwie Rolnym. Po kilku latach sprowadziła do siebie mamę. W Wiejkowie poznała pochodzącego ze Śląska Eryka Malikowskiego, z którym w 1954 roku wzięli ślub. Mąż także pracował jako stajenny w Państwowym Gospodarstwie Rolnym w Wiejkowie.

Pani Mieczysława Teresa Malikowska wspólnie ze zmarłym w 1966 roku mężem Erykiem wychowali ośmioro dzieci: 6 synów – zmarłego jako niemowlę Jana; Waldemara i Tadeusza mieszkających w Wolinie; Mieczysława i Stanisława mieszkających w Wiejkowie i Jana mieszkającego w Wieluniu oraz dwie córki: Helenę mieszkającą w Hamburgu i Barbarę mieszkającą w Płotach. Dochowała się siedemnaścioro wnucząt, dwadzieścia troje prawnucząt i jednego praprawnuka.

Drogiej Jubilatce życzymy co najmniej 150 lat!

UM w Wolinie