7 grudnia  2017 r. doniosły jubileusz 90. urodzin obchodziła Pani Cecylia Choroszkiewicz z Kodrąbka. Z tej okazji w dzień  jubileuszu  burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz  z  Agnieszką Pawełczyk  – podinspektorem ds. promocji oraz panią Krystyną Rytlewską Radną Rady Miejskiej odwiedzili Jubilatkę.

Pani Cecylia  przyjęła gości w towarzystwie  córki Haliny i jej męża Karola, wnuczki Sylwii z mężem Piotrem oraz dziećmi Michałem, Martynką i Oliwią. Pan Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz  wraz z Agnieszką Pawełczyk  składając gratulacje dostojnej Jubilatce wręczyli kwiaty i drobny upominek oraz życzyli wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha.  Przy kawie i urodzinowym torcie od pani Krystyny Rytlewskiej w miłej i wzruszającej atmosferze Pani Cecylia wspominała swoje doświadczenia życiowe i przybycie na ziemię wolińską.

Pani Cecylia urodziła się 10 grudnia 1927 r. w Wycinkach koło Konina. Jubilatka pochodzi z wielodzietnej rodziny, miała ośmioro rodzeństwa, a rodzice prowadzili gospodarstwo role. W wieku 17 lat pani Cecylia została wywieziona na służbę do Niemiec gdzie wcześniej zabrana została jej starsza siostra Irena. Jak wspominała Jubilatka na służbie była bardzo ciężka fizyczna praca i jako nastolatka musiała wykonywać wszystkie obowiązki dorosłych. Siostra pani Cecylii Irena postarała się o to aby mogły służyć na jednym majątku i tak spędziły ze sobą 3 kolejne lata ciężkiej pracy na majątku w miejscowości Kolno. Po zakończeniu wojny siostry zostały przewiezione do Domu Wojskowego, a potem statkiem do Szczecina.  Ze Szczecina wróciły do domu rodzinnego do Konina. gdzie po przebywaniu w Rosji starsza siostra pani Cecylii też wróciła wraz z mężem, który służył w wojsku, a ona pracowała na majątku. Mąż siostry znalazł w Kodrąbku domu i przeprowadzili się w te strony, a jubilatka po jakimś czasie się do nich sprowadziła i już została na stałe. Tu pani Cecylia poznała swojego męża Władysława, który pochodzi ze Stefankowic koło Hrubieszowa, a mieszkał w Kodrąbku. W wieku 22 lat pani Cecylia przyjęła oświadczyny pan Władysława i w lipcu 1949 roku wzięli ślub w Ładzinie. Obecnie małżonkowie mieszkają we wspólnym domu z córką Haliną i zięciem Karolem, o którym pani Cecylia wypowiada się bardzo życzliwie z szacunkiem i miłością. W niedzielę pani Cecylia będzie obchodziła swój jubileusz 90 lat w gronie całej swojej najbliższej rodziny, przyjadą synowie Henryk i Tadeusz oraz druga córka Renata ze swoimi rodzinami.

Pani Cecylia  wraz z mężem wychowali czwórkę dzieci  córki Halinę i Renatę oraz synów Henryka i Tadeusza . Państwo Choroszkiewicz mają siedmioro wnuków i czwórkę prawnuków, czekają na jeszcze jednego prawnuka, który niebawem powiększy rodzinę. Szanownej Jubilatce życzymy co najmniej 150 lat!

Agnieszka Pawełczyk