4 grudnia 2017 r. doniosły jubileusz 90. urodzin obchodziła pani Antonina Sokołowska z Piask Wielkich. Z tej okazji w dzień  jubileuszu pan Burmistrz Eugeniusz Jasiewicz wraz z  Agnieszką Pawełczyk  – podinspektorem ds. promocji odwiedzili Jubilatkę.

Pani Antonina przyjęła gości w towarzystwie córki Grażyny z mężem Henrykiem. Burmistrz Wolina Eugeniusz Jasiewicz, składając życzenia w imieniu własnym ale również  mieszkańców Gminy wręczył pani Antoninie kwiaty i drobny upominek oraz życzył wielu lat życia w zdrowiu, dobrym samopoczuciu i pogodzie ducha.

Pani Antonina Sokołowska z domu Leinweber  urodziła się 4 grudnia 1927 roku w ukraińskiej wiosce Zaborol . Ojciec pani Antoniny, Kazimierz był kowalem prowadził kuźnię. Po wojnie w roku 1946 cała rodzina przeniosła się do Terebinia w woj. lubelskim jako repatrianci. W zachodniopomorskie pani Antonina przeprowadziła się w 1947 roku mieszkała u cioci w Jatkach, w tym samym roku wyszła za mąż za swojego kolegę ze szkoły, wzięli ślub cywilny w Kozielicach i ślub kościelny w Kamieniu Pomorskim. Mąż pani Antoniny pracowała jako budowlaniec, doczekali się pięcioro dzieci córkek Euralię i Grażynę oraz trzech synów Waldemara, Lesława i Jarosława. Z Jatek przeprowadzili się do Chrząszczewa gdzie mieli niewielkie gospodarstwo. Jubilatka przez 10 lat pracowała w Polskiem Górnictwie Naftowym i Gazownictwie w Kamieniu Pom., a później przez kolejne 10 lat w Wolińskiej Mleczarni. W roku 1983 małżeństwo przepisało gospodarstwo na dzieci i zamieszkali w Kamieniu Pomorskim do roku 1993. Po śmierci męża pani Antonina znalazła się pod opieką swojej córki Grażyny i mieszka w Piaskach Wielkich.

Jubilatka pochodzi z wielodzietnej rodziny miała trzech braci i siostrę niestety wszyscy już nie żyją. Doczekała się dziewięciu wnuków i ośmiu prawnuków. Obecnie mieszka ze swoją córką Grażyną i jej mężem Henrykiem w Piaskach Wielkich, którzy opiekują się Jubilatką. Szanownej Jubilatce  życzymy co najmniej 150 lat!

Agnieszka Pawełczyk