Od poniedziałku goszczą w Gminie Dziwnów członkowie Stowarzyszenia Rannych i Poszkodowanych w Misjach Poza Granicami Kraju. Przypomnijmy – jest to organizacja zrzeszająca żołnierzy, którzy pełniąc służbę podczas misji wojskowych, odnieśli rany lub zostali poszkodowani w inny, znaczący dla normalnego funkcjonowania sposób. Jednym z wielu obszarów działalności stowarzyszenia, jest również organizowanie turnusów rehabilitacyjnych i terapeutycznych. W ich czasie sporą wagę przykłada się do utrzymania sprawności fizycznej. Służą temu bloki ćwiczeń oraz gry zespołowe. I właśnie do włączenia się w proces rehabilitacyjny, została zaproszona reprezentacja Gminy Dziwnów oraz miejscowej jednostki wojskowej.

W środę i czwartek zostały rozegrane turnieje w piłkę siatkową, a udział w nich poza lokalnymi drużynami, wzięły też dwa zespoły wystawione przez stowarzyszenie.

Wyniki rywalizacji, choć sympatycznie pojmowane, miały tutaj drugorzędne znaczenie. Chodziło o integrację i wspólną zabawę. A tej rzeczywiście nie brakowało. Przedstawiciele władz stowarzyszenia składają serdeczne podziękowania dowódcy dziwnowskiej jednostki za umożliwienie skorzystania z garnizonowej hali sportowej oraz Gminie Dziwnów za opiekę i zainteresowanie.

Krzysztof Zawiliński
MOSiK Dziwnów