Clipboard01

Już tylko za 24 mln a nie 52 mln – jak informowała w sierpniu 2013 roku asystentka prezesa firmy Lagoon Developments – wystawiono na jednej agencji nieruchomości tereny przy ulicy Lipowej, dawnego Klecia oraz tereny na półwyspie Żółcińskim.

Akty notarialne z firmą Lagoon Developments Poland zostały zawarte pod koniec 2004r. przez Burmistrza Andrzeja Jędrzejewskiego. Redakcja kamienskie.info dotarła m.in. do warunkowej umowy sprzedaży opiewającej na kwotę 3mln 800tys. zł zawartej pomiędzy gminą a Lagoon Developments.

Fragment warunkowej umowy sprzedaży zawartej z firmą Lagoon a gminą

Fragment warunkowej umowy sprzedaży zawartej z firmą Lagoon a gminą

W umowie podpisanej pomiędzy byłym burmistrzem, a później zastępcą Bronisława Karpińskiego znajduje się w zapis, mówiący, żę „Elżbieta Maria Wakeling działająca w imieniu i na rzecz Lagoon Developments Poland, spółki z ograniczoną odpowiedzialnością z siedzibą w Warszawie oświadcza, że nieruchomość będąca przedmiotem umowy zostaje nabyta w celu działalności gospodarczej polegającej na świadczeniu usług turystycznych”. Niestety firma nigdy nie podjęła takiej działalności na zakupionych terenach.

W sierpniu 2013 roku asystentka prezesa firmy Lagoon Developments poinformowała, że nieruchomość po byłym Kleciu wyceniono na 1,5 mln złotych, camping przy ulicy lipowej – 10 mln złotych, natomiast całość w tym tereny na półwyspie żółcińskim – 52 mln złotych. Obecnie nieruchomości także można nabyć oddzielnie.

lagoon

Co ciekawe agencja nieruchomości po więcej informacji o projekcie odsyła do strony Lagoon Developments. Ta jednak od dawna nie funkcjonuje

Pierwsza oferta opiewa na 9 mln złotych. Jak czytamy na stronie pośrednika nieruchomości, dotyczy ona działki na ul. Lipowej na której plan zagospodarowania przestrzennego pozwala przyszłym inwestorom możliwość wybudowania obiektów 2 i 3-piętrowych o łącznej powierzchni 13365,00m2. Druga działka o powierzchni 1911m2 z istniejącym na niej budynkiem Kleć, pozwoleniem na jego wyburzenie i zabudowę do 45% jej powierzchni oraz 5-u kondygnacji, gwarantuje inwestorom 3869,775m2.

Druga to 27 hektarów gruntów na półwyspie żółcińskim. Dla terenu istnieje aktualny plan zagospodarowania przestrzennego, który gwarantuje inwestorom nieograniczone możliwości zabudowy, łącznie ze stworzeniem odcinka plaży.