regaty-na-strone

Długi weekend w Dziwnowie rozpocznie się już w sobotę 30 kwietnia od rywalizacji Regat Łodzi Monotypowych, które odbędą się w Ośrodku Sportów przy ul. Słowackiego 15. Podczas wioślarskiej rywalizacji uczestnicy będą mogli połączyć przyjemne z pożytecznym – zarejestrować się w bazie dawców szpiku. W trakcie trwania imprezy odbędzie się po raz pierwszy w Dziwnowie Dzień Dawcy Szpiku- Wysteruj Białaczkę.

30 kwietnia odbędzie się także kolejny bieg w ramach Dziwnowskiej Ligi Biegowej, na trasie Dziwnów – Dziwnówek – Dziwnów, na dystansie około 9440 metrów. Przed biegiem chętni uczestnicy będą mogli wziąć udział w Dniu Dawcy Szpiku- Wysteruj Białaczkę w Dziwnowie i zarejestrować się jako potencjalni dawcy.

W poniedziałek 2 maja o godz. 17.00 rozpoczną się obchody z okazji Narodowego Święta Konstytucji 3 maja od Mszy Świętej za Ojczyznę. Następnie w asyście Orkiestry Wojskowej ze Świnoujścia uczestnicy przemaszerują do Pomnika ku czci Żołnierzy Polskich, gdzie odbędą się uroczystości.

majowka-na-strone

2 maja to także Święto Flagi. Tego dnia w Gminie Dziwnów odbędzie się już  IV edycja konkursu, organizowanego przez Przewodniczącego Rady Miejskiej w Dziwnowie Piotra Sokoła – BĄDŹ DUMNY WYWIEŚ FLAGĘ. Sołectwo, które wywiesi najwięcej biało czerwonych barw otrzyma nagrodę pieniężną ufundowaną przez pomysłodawcę konkursu.

3 maja w Dziwnowie upłynie pod znakiem zabawy i sportu. Sportowa Majówka odbędzie się na boisku sportowym „Orlik” przy ul.Dziwnej od godz. 12.00.
W programie atrakcje dla całej rodziny:
* Show z Klaunami Kulkami
* Wesołe konkurencje sportowe
* Festiwal baniek mydlanych
* Salon malowania twarzy
* Balonikowe zoo
* Turniej rodzinny i drużynowy
* Majowe grillowanie