Kamieńscy policjanci podejmują wiele działań, aby wpłynąć na bezpieczeństwo naszych mieszkańców i ich mienia. Jednym z takich sposobów jest niewątpliwie znakowanie rowerów. W miniony piątek (31.03.2017r.) w budynku kamieńskiej Komendy w ramach realizacji programu „Razem bezpieczniej” odbyło się znakowanie rowerów.

W ramach akcji oznakowano 13 rowerów, jednocześnie informując wszystkie osoby o konieczności stosowania solidnych zabezpieczeń miejsc, w których przechowujemy rowery, a w razie pozostawienia mienia w miejscu publicznym należy zachować rozsądek, ostrożność. Działania podjęte zostały z myślą o miłośnikach jednośladów, a dokładnie o zabezpieczeniu ich rowerów przed ewentualną kradzieżą.

Cały proces polega na tym, że na ramie roweru grawerowany jest numer identyfikacyjny. Dane te rejestrowane są w systemie informatycznym. Każdy właściciel otrzymuje stosowny dokument, w którym zawarte są jego dane oraz numer naniesiony na ramę. Następnie, w trakcie ewentualnej kontroli, policjant może sprawdzić czy osoba korzystająca z jednośladu jest jego prawowitym właścicielem.

Przypominamy, że do oznakowania roweru wymagane są następujące dokumenty: karta gwarancyjna, paragon zakupu / faktura, dokument tożsamości – (osoba pełnoletnia).