DSC09293

Powyborcze zmiany dotknęły także weterynarii. Lekarze twierdzą, że takich czystek nie było od dawna. Po zmianach na szczeblu wojewódzkim, z pracy zrezygnował dotychczasowy lekarz Wojciech Małecki. Jego miejsce tymczasowo zajął Zdzisław Czerwiński z Nowogardu. Będzie on pełnił  on funkcję lekarza w Kamieniu do czasu rozstrzygnięcia konkursu.

Zmiany w weterynarii rozpoczęły się od wymiany Głównego Lekarza Weterynarii oraz wojewódzkich lekarzy weterynarii. Jak sugerowała Krajowa Izba Lekarsko – Weterynaryjna odbyło się to niezgodnie z prawem.

Swoje stanowiska stracili Główny Lekarz Weterynarii oraz większość lekarzy wojewódzkich, zmiany zeszły nawet na szczebel powiatowy. Na ich miejsce powołani zostali nowi urzędnicy. Taka sytuacja nie miała dotąd precedensu – czytamy w komunikacie Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej. Jak podkreślono, nigdy zmiana rządu nie powodowała tak daleko idących zmian na stanowiskach kierowniczych w Inspekcji Weterynaryjnej. Odwołani zostali bezpartyjni specjaliści, którzy piastowali swoje urzędy od wielu lat gwarantując bezpieczeństwo zdrowia publicznego – głosi komunikat Krajowej Rady Lekarsko-Weterynaryjnej.

Kompetencji nowego powiatowego Lekarz Weterynarii w Kamieniu Pomorskim nie można raczej kwestionować. Pochodzi z Nowogardu. Zasiada w Zachodniopomorskiej Izbie Lekarsko-Weterynaryjnej, jest także Powiatowym Lekarzem Weterynarii w Goleniowie z/s w Nowogardzie.