DSCF3190

28 października br. w naszej gminie odbyły się trzy miłe uroczystości: Jubileusz 50, 60 i 65-lecia pożycia małżeńskiego.  Złote, Diamentowe i Żelazne Gody to wyjątkowe święto w związku małżeńskim. Wspólne przeżycie tak długich lat to symbol wierności i miłości rodzinnej, to dowód wzajemnego zrozumienia i istoty związku małżeńskiego, to wzór i piękny przykład dla młodych pokoleń.

Jubilaci za zgodność pożycia małżeńskiego, za trud pracy i wyrzeczeń dla dobra swych rodzin, za wychowanie dzieci, za cierpienie, łzy, radości zostali odznaczeni przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej „Medalami Za Długoletnie Pożycie Małżeńskie”. Aktu dekoracji dokonał Burmistrz Golczewa Andrzej Danieluk. Tegorocznymi Jubilatami Złotych Godów są:

Państwo Grażyna i Marian Kiełbasowie,
Państwo Czesława i Józef Kierasowie,
Państwo Maria i Józef Marksowie,
Państwo Józefa i Władysław Wronowie,
Państwo Halina i Czesław Zającowie

DSCF3098

60-lecia Pożycia Małżeńskiego obchodzili Państwo Marianna i Julian Paczyńscy
65-lecia Pożycia Małżeńskiego obchodzili Państwo Marianna i Kazimierz Martyniakowie

DSCF3161

Burmistrz Golczewa wspólnie z Kierownikiem Urzędu Stanu Cywilnego osobiście odwiedzili również naszych szczególnych Jubilatów, którzy obchodzili 55. rocznicę ślubu składając gratulacje z okazji tak wyjątkowego święta. Jubileusz Szmaragdowych Godów obchodzili Państwo Gabriela i Jan Kamińscy, Państwo Janina i Lechosław Supłowie, Państwo Czesława i Stefan Zientarowie.

DSCF3209

Podczas uroczystości panowała przyjemna atmosfera. Była symboliczna lampka szampana i tort. Wspólnie z Jubilatami świętowali ich najbliżsi: dzieci, wnuki, którzy licznie przybyli na jubileuszowe spotkanie. Zacnym Jubilatom z okazji Złotych, Szmaragdowych, Diamentowych i Żelaznych Godów składamy najserdeczniejsze gratulacje oraz życzenia długich i pogodnych lat życia w jak najlepszym zdrowiu i zadowoleniu.

DSCF3225

UM w Golczewie