kotły

fot. Internet

Jaki los czeka dyrektora Domu Pomocy Społecznej w Śniatowie? Na to pytanie, w najbliższym czasie będą musieli odpowiedzieć członkowie Zarządu Powiatu w Kamieniu Pomorskim. Wszystko przez feralną kontrolę jaką na wniosek starosty przeprowadzono w placówce, w połowie grudnia. Wykazała ona, że dyrektor DPS chciał zlikwidować sprzęt, którego w jednostce już dawno nie było.

Pan dyrektor Szubert zwrócił się z wnioskiem do Zarządu Powiatu, przedstawiając opinię zakładu dźwigowego, że sprzęt nie nadaje się do użycia, z prośbą o podjęcie decyzji o likwidacjitłumaczy Starosta Józef Malec. 

Na miejsce skierowano pracownika starostwa, aby sprawdził o jaki sprzęt chodzi. Okazało się, że przedmiotów, które chciano zutylizować już dawno w DPS nie było. Chodziło o kotły, krajalnicę oraz patelnię elektryczną. W dniu kontroli w Domu Pomocy nie było także dyrektora Krzysztofa Szuberta.

Osoba, która była w DPS nie potrafiła wyjaśnić faktu brakującego sprzętu. Dyrektor Szubert wyjaśnił nam na piśmie, że sprzęt, który chciano zutylizować, trafił już wcześniej na złom. Zaprosiliśmy go w grudniu na Zarząd, jednak ten poszedł na zwolnienie lekarskie – informuje starosta Józef Malec.

Zarząd Powiatu wystąpił do Związków Zawodowych z zapytaniem o opinię na temat rozwiązania stosunku pracy z dyrektorem. – Teraz będziemy musieli podjąć decyzję – dodaje starosta Malec. Dyrektor DPS przebywa na zwolnieniu lekarskim do 4 stycznia 2016 roku.