Żelek 20 lat na rynku fot Paweł Ukraiński (26)

15 marca w Kościele Rzymskokatolickim obchodzimy święto św. Klemensa, drugiego patrona piekarzy. Jest to także dzień, w którym 20 lat temu na kamieńskim rynku pojawiła się firma Wiesława Żelka. Przedsiębiorstwo każdego dnia dostarcza produkty piekarnicze i cukiernicze mieszkańcom województwa.

Na przestrzeni 20 lat rozwinęliśmy się od firmy, która zatrudniała 15 osób, do przedsiębiorstwa, które zatrudnia na stałe ponad 120 pracowników. Swoim zasięgiem obejmujemy Świnoujście, Szczecin, Stargard Szczeciński, Drawsko, Połczyn Zdrój czy Koszalin. Codziennie z firmy wyjeżdża ponad 20 samochodów z pieczywem. Staramy się utrzymywać szeroki asortyment wyrobów cukierniczo-piekarniczych, spełniać oczekiwania klientów, wychodząc im naprzeciw. Szukamy niszy handlowych, szkolimy się i rozwijamymówi w rozmowie z naszą redakcją Wiesław Żelek.

Firma rozpoczynała swoją działalność w Kamieniu Pomorskim po przejęciu nieruchomości od PSS Społem. Kolejną inwestycją Wiesława Żelka była piekarnia w Golczewie. W tamtym oddziale pracuje 30 osób. Po 20 latach na rynku firma osiągnęła imponujące rozmiary i moc przerobową.

Żelek 20 lat na rynku fot Paweł Ukraiński (16)

Możliwości sprzedaży są większe, ale nie mamy takich mocy produkcyjnych oraz personelu. Dziennie produkujemy 15 tys. bochenków chleba, czy np. 300 kg ciast deserowych.zaznacza ŻelekZakład w Kamieniu jest po pełnej modernizacji. Wymieniliśmy wszystkie maszyny. W ub. miesiącu zakończyliśmy modernizację zakładu w Golczewie. Prowadzimy również inną działalność, mamy Dom Gościnny „Na Zapiecku” gdzie organizujemy imprezy okolicznościowe oraz ośrodek wczasowy w Mrzeżynie. Ośrodek działa sezonowo od maja do października. Dysponujemy tam bazą 120 miejsc. Ukierunkowaliśmy się na klienta Polskiego spędzającego wczasy rodzinnie.

Z okazji 20 lecia istnienia firmy, w kamieńskiej Katedrze odbyła się Msza św. w intencji przedsiębiorstwa. Wiesław Żelek ma 51 lat. Pochodzi ze Żnina (Woj. Kujawsko-Pomorskie).

kamienskie.info