Przez lata straszący mieszkańców i turystów dawny hotel „Bałtyk” w Międzyzdrojach po latach odzyska swoją świetność! Do końca roku ma powstać nowy projekt i wszystko zapowiada, że w pierwszym kwartale 2018 roku rozpoczną się prace. Budynek zakupiła szczecińska firma Meritum.

Korzenie „Bałtyku” sięgają końcówki XIX wieku. To wtedy powstała prostokątna, drewniana część wraz z okrągłą restauracją. W pierwszej i drugiej dekadzie XX w. hotel został rozbudowany. Parterową pierwotnie restaurację zastąpiła murowana, trzypiętrowa, okrągła budowla. Sprzedany po upadłu PRL „Bałtyk” był jeszcze doraźnie wykorzystywany aż w końcu został zamknięty. Mimo że zmieniali się właściciele, żadnemu z nich nie udało się doprowadzić do renowacji budynku i jego ponownego otwarcia. Od lat 90. popadał w ruinę. Stał się meliną i noclegownią dla bezdomnych.

Na obiekcie pieczę położył komornik, który przez lata bezskutecznie próbował sprzedać obiekt. Szczęśliwie ten znalazł nowego nabywcę, który już nadał mu nową nazwę – Baltic Residence. W nowym hotelu znajdzie się około 50 apartamentów. Każdy ma mieć balkon lub taras. W środku ma powstać także basen, spa oraz restauracje. Będzie też miejsce na garaże. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, we wrześniu 2019 r. Baltic Residence zostanie oddany do użytku.

źródło:
Fot. Materiały Właściciela / Meritum /