213-17301

W związku ze zbliżającym się okresem „Wszystkich Świętych” przypominamy Państwu, iż zwiększa się ruch osób chcących odwiedzić groby swoich bliskich na cmentarzach znajdujących się na terenie Powiatu kamieńskiego. W związku z powyższym zwracamy się do Państwa z prośbą o zachowanie szczególnej ostrożności i uwagi aby nic nie zakłóciło tych ważnych i podniosłych chwil, które poświęcają Państwo na przemyślenia i odwiedzenie miejsca spoczynku swoich bliskich.

Prosimy aby wybierając się na cmentarz, nie zabierali Państwo ze sobą dużych kwot pieniędzy. Weźmy ze sobą tylko niezbędną kwotę, którą w miarę możliwości wraz z dokumentami prosimy umieścić w wewnętrznych kieszeniach garderoby. Pamiętajmy, że okres „Wszystkich Świętych” jest dla wielu osób czasem do zadumy, a z takiej okazji mogą skorzystać złodzieje kieszonkowi. Proszę również pamiętać, żeby przebywając na cmentarzu nie tracić rzeczy osobistych z pola widzenia.

Wybierając się w podróż – czy to na miejscowy cmentarz czy położony w odległym rejonie kraju – trzeba należycie przygotować się do drogi. Ważne jest aby pamiętali Państwo o właściwym sposobie zabezpieczenia mienia, które pozostanie w domach – warto spytać sąsiada czy mógłby podczas Państwa nieobecności zwrócić na nie uwagę.

KIEROWCO! Pamiętaj, że okres przygotowań do wyjazdów, to czas utrudnień wynikających często z okresowo wprowadzonych zmian organizacji ruchu drogowego oraz wzmożone jego natężenie. Niezwykle istotną pozostaje sprawa zmiennych warunków pogodowych, proszę więc pamiętać aby dostosować prędkość do sytuacji na drodze. Nie zapominajmy o tak istotnych sprawach, jak zachowanie odpowiedniej odległości za poprzedzającym pojazdem, korzystanie z pasów bezpieczeństwa czy korzystanie z oświetlenia, w jakie wyposażony jest pojazd. Aby dojazd do miejsca docelowego był sprawny i bezpieczny, stosujmy się do poleceń funkcjonariuszy Policji, którzy na pewno będą znajdowali się we wszystkich newralgicznych dla ruchu drogowego miejscach.

Pamiętajmy aby wysiadając z samochodu upewnić się czy jest on zamknięty. Nie pozostawiajmy wewnątrz rzeczy wartościowych!

Będąc na cmentarzu zwróćmy uwagę na osoby, które znajdują się w naszym otoczeniu. Jeśli zaobserwują Państwo zachowanie, które wyda się podejrzane, proszę zawiadomić pracowników cmentarza lub obecnych na miejscu funkcjonariuszy Policji.

W natłoku wszystkich spraw nie zapominajmy o sprawie priorytetowej, czyli DZIECIACH. Proszę pamiętać o zastosowaniu odpowiednich urządzeń do przewożenia dzieci w pojazdach, a przebywając na cmentarzu mieć w świadomości, iż wystarczy chwila nieuwagi aby dziecko zgubiło się w tłumie ludzi.

Rzecznik KPP w Policji