Dziwnów znów może pochwalić się posterunkiem. Na dzisiejszych uroczystościach oprócz lokalnych samorządowców pojawili się funkcjonariusze z całego województwa. Symboliczny klucz do nowego obiektu na ręce aspiranta Marcina Kądzieli przekazała zastępca Komendanta Głównego Policji nadinsp. Helena Michalak.

W wyremontowanym obiekcie znalazły się pachnące nowością pomieszczenia dla dzielnicowych, szefa komisariatu, sanitariaty, prysznice, część kuchenna czy wyremontowana dyżurka. Jak podkreślał Komendant Wojewódzki Policji, remonty i otwieranie zamkniętych komisariatów odbywają się dzięki realizowaniu obietnic Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka.

Policja powinna być dla ludzi i blisko ludzi. Pragną oni, aby obecność Policji była stała i widoczna. Dlatego też mimo, że posterunek jest najmniejszą strukturą organizacyjną Policji, jego odtworzenie było niezbędne i ważne dla lokalnej społeczności oraz bezpieczeństwa publicznego – podkreślił insp. Jacek Cegieła.

W uroczystości wzięli udział także uczniowie z ZSP w Benicach oraz Liceum Ogolnokształcącego w Kamieniu Pomorskim, z klasy o profilu policyjnym.